בימ"ש קבע – יש לאפשר לאפוטרופוס לחסוי שימוש בכרטיס אשראי בחשבון האפוטרופסות

במקרה שנדון בבימ"ש מונה בנה של חסויה להיות אפוטרופוס לגוף ורכוש לאימו. במסגרת המינוי נדרש הבן לנהל עבור אימו חשבון אפוטרופסות, אשר דרכו משולמות כל הוצאותיה, כאשר הבן מבצע עבור אימו החסויה את כל רכישותיה הנדרשות.


הבנק בו נוהל חשבון האפוטרופסות התנגד להנפיק כרטיס אשראי לשימוש הבן שמונה כאפוטרופוס לאימו, ודרש מהבן כי את תשלום כל הוצאותיה של אימו יבצע באמצעות התייצבות פיזית בבנק או שליחת פקסים, היות ומדובר בחשבון אפוטרופסות, וקיים צורך מצד הבנק להיות בפיקוח ובקרה צמודים.


הבן פנה לבימ"ש וביקש שיינתן צו לבנק להנפיק לו כרטיס אשראי מחשבון האפוטרופסות של אימו, וכן ביקש הבן לערוך פעולות נדרשות בחשבון האפוטרופסות באמצעות אתר האינטרנט.
בימ"ש לא קיבל את עמדת הבנק וקבע כי מדובר בעמדה שאינה סבירה, וכי לבנקים יש כיום אפשרות לפקח על חשבונות אפוטרופסות באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.


כך לדוגמא קבע בימ"ש כי בעניין כרטיס אשראי ניתן להגביל את גובה השימוש בכרטיס אשראי בהתאם לסל המחייה שקבע האפוטרופוס, ביחס לפעולות אינטרנטיות ניתן לקבוע כי הן יאושרו ע"י פקיד בתוך 48 שעות ממועד ביצוע הפעולה, וכן הלאה.

 
כמו כן, סבור בימ"ש כי דווקא השימוש בכרטיס אשראי ובפעולות בנקאיות באתר האינטרנט מאפשר פיקוח הדוק וטוב יותר על עבודת האפוטרופוס מאשר הפרקטיקה אותה מתווה הבנק כיום של משיכת מזומנים.


מוניתם לאפוטרופוסים לרכוש ואתם נתקלים בקשיים? הבנק מסרב לתת לכם כרטיס אשראי או לאפשר לכם לבצע פעולות באתר האינטרנט של חשבון האפוטרופסות ? הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו ולקבל סיוע וייעוץ משפטי בכל הכרוך בהתנהלות מול הבנקים וכן מול אגף הפיקוח על אפוטרופוסים באפוטרופוס הכללי, ובמידת הצורך בפניות מתאימות לבימ"ש לענייני משפחה.

שיתוף:

פוסטים נוספים

יצירת קשר

נגישות

הרשמו לניוזלטר של אירית רייכמן ושות' - משרד עורכי דין

רוצים להתעדכן בפסקי דין חדשים ופרשנויות בתחום דיני המשפחה והגירושין? הירשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו את כל החדשות ישירות למייל.