עסקים משפחתיים

עסק משפחתי הוא עסק הנמצא בשליטתה של משפחה אחת. עסק בו ההורים והילדים, ולא אחת גם הנכדים, הכלות והחתנים נמצאים בתפקידי מפתח בכירים ובמרכז קבלת ההחלטות. בדרך כלל היזם הוא דמות דומיננטית ומחליטה, לעיתים מדובר בראש המשפחה ולעיתים דווקא באחד מילדיו.

כמו כל העסקים, העסק המשפחתי יכול להיות עסק קטן, המעסיק בעיקר את בני המשפחה, דוגמת חנות מכולת, משרד עורכי דין וכד’, או לחלופין, עשוי להיות עסק גדול, המעסיק מאות ואף אלפי עובדים, שחלקם הקטן הנו חלק מהמשפחה.

משרדנו עוסק במתן ייעוץ משפטי לעסקים משפחתיים ובמציאת פתרונות יצירתיים למניעת סכסוכים משפחתיים. יש לשים לב, כי בניגוד לסכסוך עסקי בין שותפים, בסכסוך בעסק משפחתי ישנם גורמים מיוחדים שעלינו להתחשב בגיבוש הפתרון לסכסוך.

יתרה מכך, הערכאה המשפטית המוסכמת לדון בסכסוך בעסק המשפחתי הינה בית המשפט לענייני משפחה. לפיכך, מומלץ וחשוב להיוועץ עם עו”ד המתמחה בתחום דיני המשפחה כאשר הנכם נדרשים לדון סכסוך בעסק המשפחתי.

הניסיון בניהול סכסוכי רכוש משפחתיים בבית המשפט ופתירת סכסוכים משפחתיים באמצעות משא ומתן וגישור, שונים במהותם מסכסוכים עסקיים-מסחריים, כיוון שמעורבים כאן יחסים משפחתיים עכורים. לכן, הניסיון הרב יכול בהחלט לסייע במתן מענה משפטי המותאם לפתרון סכסוכים מין הסוג הזה.

קישורים רלוונטים:

  1. משפחה ועסקים – כיצד עושים זאת נכון? 
  2. כתבה נוספת בכלכליסט
  3. עוד כתבה בכלכליסט:
  4. הכתבה החדשה בדה מרקר
  5. כך תנהלו עסק משפחתי: מדוע חשוב להסדיר את מערכות היחסים במשפחה בעסקים משפחתיים? 
  6. כשעסק משפחתי הופך לדיון משפטי