הרצאות

צוות משרדנו מעביר מגוון של מתן הרצאות בתחומי דיני המשפחה, הירושה והעסקים המשפחתיים, לציבור עורכי הדין, לחברות, מוסדות ולקהל הרחב.

למשרדנו ניסיון רב במתן הרצאות במגוון רחב של ארגונים ומוסדות במשק, ובכלל זה, בנק ישראל, בנק דיסקונט, משרד הביטחון, חברת טבע, רשות שדות התעופה וכן מגוון רחב של משאבי אנוש מחברות שונות במשק.

אחד הנושאים הבולטים ביותר כיום הינו עסקים משפחתיים והעברה בין-דורית. מדובר בהרצאה אשר רלוונטית לכל בעלי העסקים המשפחתיים ונותנת כלים פרקטיים להתארגנות להעברת השרביט לדור הבא המעוניין להצטרף לעסק המשפחתי.

נושא נוסף להרצאות משרדנו הינו היחסים הכלכליים בין בני זוג בישראל תוך התייחסות לנושאים שונים כגון: זכויות וחובות של ידועים בצבור במסגרת המשפחתית, הסכמי ממון בין בני זוג – האם יש צורך? עריכת צוואה או ירושה לפי חוק הירושה? האם ניתן לפסוק מזונות לאשה שנישאה בנישואים אזרחיים? מעמד הזוגות החד מיניים במסגרת המשפחתית וכיו״ב.

עו”ד אירית רייכמן הרצתה במסגרת “העצמה נשית” בנושא יחסי ממון בין בני זוג בישראל בפני עובדים בכירים במשרד המסחר והתעשייה. כמו כן עו”ד אירית רייכמן העבירה קורס בנושא “זוגיות בראי הפסיכולוגיה והמשפט” במסגרת “אסכולות” יחד עם ד”ר נירית קרקובר. בנוסף העבירה עו”ד אירית רייכמן סדרת הרצאות בתחום יחסי הממון במסגרת “מכון מגיד” יחד עם ד”ר נירית קרקובר.

הרצאות משרדנו מיועדות לעובדים ומנהלים ומעשירה את הידע והמושגים בתחום דיני המשפחה בנושאים שאנחנו נחשפים אליהם באופן טבעי בחיי היום יום. ניתן להעביר את ההרצאות לכלל העובדים או לקבוצות קטנות בחברה / ארגון. ניתן לבנות את מתכונת ההרצאה כהרצאה חד פעמית, סדנא או סידרת הרצאות.

עו"ד מרב רייכמן-שקד

אבישי בר-אל אמר לאחר אחת מההרצאות של עו"ד מרב רייכמן-שקד: "מדהים, פשוט נגעה בכל זווית. זה נוגע לכל אחד מאיתנו באיזשהו שלב בחיים. איך שהיא האירה את התחום הזה, גרם לי לחשוב פעמיים. ייתכן מאוד שהיא תשמע ממני בקרוב גם בתור לקוח".

עו"ד בגמלאות משה שיזף: "באתי להרצאה מתוך עניין בנושא. אני חייב להגיד שההרצאה הייתה ממצה, בהירה ונתנה את כל האינפורמציה הנחוצה והדרושה למי שצריך להיעזר בנושא הזה".

מירב יקרה,
אנו מודות לך על ההרצאה המרתקת בנושא צוואות, ירושות וכו'. העלת נושאים, נקודות וחידושים בתחום, עם שלל דוגמאות מעוררות מחשבה ועניין, תוך כדי מתן תשובות בסבלנות ואדיבות על כל השאלות וההבהרות שנתבקשו. נשמח מאוד להרצאות נוספות. תודה מקרב לב.