כיצד מנהלים משא ומתן לצורך עריכת הסכם גירושין?

כיצד מנהלים משא ומתן לצורך עריכת הסכם גירושין?

זו שאלה שאנחנו שומעות לעיתים קרובות מאד אצלנו במשרד. אין כל ספק שעבור זוגות שפניהם לגירושין, הדרך הטובה ביותר עבורם לסיום המחלוקות ביניהם הינה באמצעות עריכת הסכם גירושין. להסכם גירושין יש יתרונות רבים וטובים על פני ניהול הליכים משפטיים ארוכים ומייגעים בבתי המשפט.

אם ככה, האם יש כללים ועקרונות, מתווה כיצד מנהלים משא ומתן? האם האופן שבו אנו ננהל היום את המשא ומתן יכול להשפיע בעתיד על ביצועו של ההסכם? ניהול משא ומתן לצורך עריכת הסכם גירושין הינה מומחיות בפני עצמה.

ניקח לדוגמא, מקרה שבו הבעל והאישה ניהלו משא ומתן לצורך עריכת הסכם גירושין. בבעלותו של הבעל הייתה חברה ומלוא השליטה בקשר לחברה הייתה ברשותו של הבעל בלבד. במסגרת המשא ומתן הבעל הציג לאישה את מצבה הכלכלי הגרוע של החברה וסוכם בין הצדדים שהחברה תישאר בבעלותו של הבעל.

הסכם הגירושין אושר ע"י בית המשפט וקיבל תוקף של פסד דין ובסופו של יום כעבור תקופה האישה גילתה כי בעצם מצבה הכלכלי של החברה לא גרוע בכלל אלא להיפך. לחברה יש רווחים צפויים עתידיים גדולים מאד ולמעשה הבעל הסתיר מהאישה את מצבה הכלכלי האמיתי של החברה עד כדי כך שמדובר היה בטענות והטעיה. במסגרת ניהול משא ומתן תוך הפרה של חובת הגילוי של הבעל ובית המשפט לענייני משפחה קבע שהסכם הגירושין בטל בגלל אופן ניהול המשא ומתן.

לכן, חשוב מאד לדעת, כלל ברזל בניהול משא ומתן הינו חובת הגילוי. יש לנהל משא ומתן בקלפים פתוחים, תוך גילוי המידע ושיקוף מלא של הרכוש אחד לשני.

שיתוף:

פוסטים נוספים

יצירת קשר

נגישות

הרשמו לניוזלטר של אירית רייכמן ושות' - משרד עורכי דין

רוצים להתעדכן בפסקי דין חדשים ופרשנויות בתחום דיני המשפחה והגירושין? הירשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו את כל החדשות ישירות למייל.